Základní škola a Mateřská škola Libouchec
Základní škola a Mateřská škola Libouchec, příspěvková organizace
Libouchec 157, 403 35 LIBOUCHEC
IČ: 70942927
IZO: 102517436
REDIZO: 600085571
Zřizovatel školy : Obec Libouchec
tel. : ZŠ - 475 222 465, 775 732 953 e-mail : skola@zsmslibouchec.eu
MŠ - 475 222 487, 775 732 955 e-mail : materinka@zsmslibouchec.eu
ŠJ - 475 222 457 e-mail : jidelna@zsmslibouchec.eu
ŠD - 775 732 956
Třídní schůzky a konzultace rodičů s učiteli se konají dne 30. května 2016 od 16.30 hod.Smiley
 

Soutěž Mladý zdravotník 2016

V pátek 13. 5.!laughingse 5 našich týmů ( 2x tým 5.třídy, 1x6., 1x7. a 1x8.třída)neohroženě vrhlo do soutěže Mladý zdravotník. Ta se konala v zázemí Červeného kříže DC v okolí chaty Mír - Jílové.

Celé dopoledne naše týmy statečně bojovaly na jednotlivých stanovištích o "životy raněných" a nutno říci, že zranění a nehody byly simulovány velice věrně!Brrr!laughing

Přestože naši s mladí zachránci nebyli tolik školení jako jejich souputníci z jiných organizací, rozhodně se nedali zahanbit!

Na přípravě do dalšího ročníku hodláme zapracovat a obohaceni o zkušennosti z letošního ročníku - dobýt místa "na bedně"!wink

Všem účastníků děkujeme za odvahu a snahu!

Libuše Krupičková

 

fotogalerie zde:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Mlady_zdravotnik_-_soutez

Dne 12.2. navštívili žáci 9. a 8. třídy Národní památník v Lidicích a na závěr náročného programu měli jedinečnou možnost naslouchat vzpomínání paní Marie Šupíkové, která coby desetileté dítě tehdejší lidický masakr přežila. Celodenní exkurzi jsme završili návštěvou Titanik v Praze Letňanech.

Poděkování patří SRPDŠ, díky velkorysému příspěvku 2000 Kč tak byly sníženy náklady na objednanou autobusovou dopravu, a tím se stala cena exkurze pro žáky přijatelnější.

Zdena Volhejnová

Dotazník pro rodiče

Vážení rodiče, 

prosíme Vás o spolupráci na vytváření Místních akčních plánů vzdělávání, které jsou základem  budoucího směřování vzdělávacích priorit na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Ústí nad Labem (kam spadá také ZŠ a MŠ Libouchec) vyplněním Dotazníku – v papírové podobě vám ho přinesou vaše děti ze školy domů, nebo v elektronické podobě na adrese https://docs.google.com/forms/d/1McLxsLN6xS1m0QKHEAqeAu9YEjxHiclqa6cU1-ukEDs/viewform

Pokud si chcete dotazník stáhnout a vytisknout, můžete tak učinit zde.

Dotazník je anonymní a je nutno ho vyplnit do 11.5.2016.

Děkujeme za spolupráci.

Akce Ukliďme Česko - poděkování

Děkujeme všem dětem a učitelům ZŠ a MŠ, kteří se do akce zapojili, obci Libouchec a Velké Chvojno, které zajistily odvoz odpadků!laughing

Fotografie z akce najdete zde:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Uklidme_Cesko

nebo na stránkách jednotlivých tříd.

 

Akce Zahrada+ Ukliďme Česko

  Děkujeme všem dětem a učitelům ZŠ a MŠ, kteří se do akce zapojili, obci Libouchec a Velké Chvojno, které zajistily odvoz odpadků!laughing

Fotografie z akce najdete zde:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Uklidme_Cesko

nebo na stránkách jednotlivých tříd.

 

Letos se již po druhé zapojí naše škola do akce "Ukliďme Česko"!

V rámci tohoto dne budeme pracovat na naší školní zahradě a opět se vydáme i do okolí, abychom posbírali drobné odpadky a zmapovali "černé skládky".

S sebou a na sebe je potřeba: pracovní oblečení a obuv (s ohledem na možnost deště!), nezapomeňte na pracovní rukavice, případně reflexní vesty, pokud se vaše třída bude pohybovat v blízkosti silnice. Také svačinku a hlavně pracovní odhodlání a nadšení pro věc!laughing

Žáci I. stupně končí v 11:50

       II. stupně        v 12:45

!!!Dbejte bezpečnostních pokynů učitele!!!

Akce se ruší pouze v případě VELMI NEPŘÍZNIVÉHO počasí. 

Informace o celostátní akci "Ukliďme Česko" naleznete zde: 

http://www.uklidmecesko.cz/

http://www.uklidmecesko.cz/event/11654 - aktuální stránka -zapojení naší školy

 

Den země je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Den země vznikl v USA spontánně jako ekologicky laděný svátek Země. V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa vč. České republiky a22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Tento den je věnovaný planetě Zemi ať už smýšlením po ekologické stránce, nebo z ohledu na války (které na Zemi stále probíhají). 
Cílem moderních oslav dne Země je upozornit na dopady lidského chování na životní prostředí a samozřejmě diskuse o možných nápravných a preventivních řešeních těchto problémů.

Velikonoční veselí 2016

Matematická olympiáda - okresní kolo

V úterý 19.1. 2016 se konalo na Gymnáziu v Ústí nad Labem okresní kolo Matematické olympiády pro žáky 5. a 9. třídy. Opět se žákům naší školy podařilo "ukořistit" přední medajlové místo. Za páté ročníky soutěžilo 75 dětí z celého okresu Ústí nad Labem. Nás v této kategorii reprezentovalo 8 žáků, což je asi nejvíce, co pamatuji :). Nejlépe si vedl Adam Hubený z páté třídy (17 bodů), který se umístil na obdivuhodném druhém místě a od prvního místa ho dělil pouze 1 bod! Adame super, velká gratulace! Na krásném 17. místě potom Ema Jandová, která získala 11 bodů a na 33. místě se společně umístili Matěj Rost, Robert Krupička a Ema Stanková (všichni 6 bodů). Dále nás v této kategorii reprezentovali Anetka Králová, Linda Mullerová (ze čtvrté třídy, ale soutěžila za pátou!) a Natálka Jedličková. Na podrobné výsledky se můžete podívat zde:

http://jarinek.ddmul.cz/vysledky_Z5.pdf

Za devátou třídu nás reprezentoval pouze žák osmé třídy Jan Hubený, který se alespoň pokusil hájit naše barvy v tak těžkém a nerovném souboji:). V této kategorii soutěžilo pouze 11 žáků a před Honzou se umístili jen studenti Gymnázií. Honza obsadil 8. příčku a nasbíral krásných 6 bodů. Příští rok jim to Honzo "natřeš"!! Na výsledky se můžete podívat zde:

http://jarinek.ddmul.cz/vysledky_Z9.pdf

Všem našim žákům patří velký dík za skvělou reprezentaci Lenka Kalinová

 

 

KRAJSKÝ PŘEBOR V ŠACHU

Ve středu 27.1. 2016 nás 9 statečných žáků naší školy reprezentovalo na krajském přeboru škol v šachu v Ústí nad Labem. Sjelo se 16 nejlepších družstev z celého kraje a naši statečně bojovali. Naše druhostupňové mužstvo se umístilo na krásném 8. místě a bojovalo v tomto složení:Plzák Lukáš, Plzák Tomáš, Chmátal Vít, Mikš Jan a Harčár Lukáš. Naši nejmenší (žáci 5. třídy) nastoupili v tomto složení: Krupička Robert, Jedličková Natálka, Mikš Matěj a Daniel Doubrava. Prvostupňové družstvo obsadilo až 11. místo, ale i tak se podařilo uhrát 7,5 bodu. Obě naše družstva startovala na "divokou kartu pořadatele" a tak každý bod byl úspěchem.Všem žákům patří velký dík za vzornou reprezentaci a suprové chování :).    

Na podrobné výsledky se můžete podívat zde:  http://chess-results.com/tnr204515.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Lenka Kalinová

Seminář pro rodiče

Seminář pro rodiče

Lyžák 2016

Přeji dobrý den všem účastníkům a rodičům účastníků Lyžáku 2016.

 

Po nedzařeném prvním pokusu o odjezd v neděli 3.1.2016 zde máme druhý pokus v neděli 10.1.2016.

Odjezd je plánován na 14h. Tudíž, pro urychlení celé procedury dostavte se prosím ve 13:30 ..... děkuji.

Co se počasí týká, tak předpověď je velmi příznivá pro lyžovačku - má mrznout a trochu sněžit, ale jistě situaci

na horách sledujete.

Pokud máte jakékoliv dotazy (a nebo nám chcete jen popřát štastnou cestu a kurz) nebojte se mě kontaktovat.

Těším se, že se vše vydaří a my odjedeme na lyžovačku a budem lyžovat až se nám bude od lyží prášit.

 

S pozdravem sporťák

Jan Adamec

 

 

Okresní šachový přebor

V pátek 11.12. 2015 se konal v Chlumci okresní přebor škol v šachu. Naše školička nemohla chybět a tak se 14 dětí vydalo hájit barvy Libouchce. Bohužel se nám letos nepodařilo ukořistit moc medajlí:(. Velké blahopřání pro Lukáše Plzáka, který byl vyhodnocen nejlepším neregistriovaným šachistou ve své kategorii. Druhý byl jeho bratr Tomáš!!! Podívejte se na fotografie z celé akce: http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/okresni_prebor_v_sachu_2015/

Ráda bych poděkovala všem žákům naší školy, neboť celý turnaj proběhl bez jediné chybičky a všichni byli vzorní!! Článek a výsledky možno přečíst na stránkách ústeckého šachového klubu Spartak:

http://chessul.org/index.php?show=souteze_zaku/prebor_skol/prebor_skol/prebor_skol

Za první stupeň naši získali tyto body:

Krupička Robert - 4 body ; Hanzlová Kateřina - 3,5 bodu ; Jedličková Natálka - 3 body, Mikš Matěj - 3 body ; Čížek Pepa - 3 body ; Jiroušek Jan - 3 doy ; Čížková Adélka - 2,5 bodu

Za druhý stupeň naši získali tyto body: 

Plzák Lukáš - 3 body ; Plzák Tomáš - 3 body ; Chmátal Vít - 2,5 bodu ; Mikš Jan - 2,5 bodu ; Tarnovský jan - 2 body ; Harčár Lukáš - 2 body ; Pokorná kačka - 1 bod

Postoupit do krajského kola se nám letos nepodařilo opravdu pouze o "vlásek". Druhému stupni chyběl pouze půl bodu (jedna remíza). Tak snad nám bude štěstí přát více za rok!!!

Ještě jednou děkuji všem žákům za vzornou reprezentaci školy a rodičům, kteří nám pomohli s dopravou. Lenka Kalinová

Nominace na okresní šachový přebor škol

V pátek 4.12. 2015 se konal na naší škole školní přebor v šachu. Z prvního stupně (1. až 5. třída) se ho zúčastnilo 12 žáků a z druhého stupně dokonce 16 žáků a žákyň. Poprvé v historii mohli rodiče a další příznivci této královské hry sledovat výsledky na internetu okamžitě po dohrání jednotlivých partií. 

Zde se můžete podívat na průběh jednotlivých kol. V horní části tabulky je nutné zvolit 1. nebo 2. stupeň:

http://chess-results.com/tnr198304.aspx?lan=5

Vítězem za první stupeň se stal Robert Krupička a za druhý stupeň Lukáš Plzák. Podívejte se na celkovou tabulku medailistů:

1. stupeň dívky:          1. stupeň chlapci:         2. stupeň dívky:        2.stupeň chlapci:

Jedličková Natálka      Krupička Robert           Pokorná Kačka             Plzák Lukáš 

Hanzlová Kateřina       Jiroušek Jan                 Krupičková Áňa           Chmátal Vít   

Čížková Adélka            Mikš Matěj                    Pilnajová Lea               Mikš Jan       

 

V pátek 11.12.2015 proběhne v Chlumci okresní kolo škol v šachu. Jako každoročně nemůže naše škola chybět! Letos nás pojedou reprezentovat tito žáci:

1. stupeň: Krupička R., Jedličková N., Jiroušek J., Mikš M., Čížek J., Hanzlová K., Čížková A., (náhradník Stanka T.)

2. stupeň: Plzák L., Chmátal V., Mikš J., Harčár L., Plzák T., Tarnovský J., Pokorná K., (náhradník Lenč Š.)

Velký dík patří panu Chrzovi (hlavní trenér oddílu Spartak Ústí nad Labem), který zasponzoroval medaile pro 12 nejlepších a celkově pomohl s organizací turnaje! 

Na fotografie z turnaje se můžete podívat zde:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/skolni_prebor_v_sachu_2015

V pátek 11.12. vyrazím s výše jmenovanými žáky do Chlumce, tak nám všem držte palce!                Lenka Kalinová

Šachový turnaj školy

Dnes v pátek 4.12. 2015 se bude konat přebor naší školy ZŠ a MŠ Libouchec v šachu, očekáváno cca 35 žáků/yň. Turnaj bude probíhat v jídelně místní ZŠ od 14:00 do cca 17:30. Všichni naši současní žáci a žákyně jsou zváni, startovné se neplatí! Dostavte se včas, bude probíhat registrace do počítače. Po ukončení registrace se již nemůže nikdo turnaje zúčastnit! 
Průběžné a konečné výsledky (od 14:30 do 17:30)  můžete sledovat na: 

http://chess-results.com/tnr198304.aspx?lan=5 (druhý stupeň proklikem na stránce - v záhlaví rozděleno na 1. a 2. stupeň)


Tento turnaj je kvalifikací na okresní přebor škol (11.12. 2015 v Chlumci viz www.skoly.chessul.org). Sedm nejlepších žáků a žákyň z každého stupně pojede reprezentovat naši školu.

 Na všechny se těší Lenka Kalinová, Pavel Chrz (hlavní trenér šachového klubu Spartak v Ústí nad Labem), Richard a Michal Slivovi (trenéři v ŠK Spartak a zároveň naši rozhodčí:)

 

Ředitelské volno 16. 11. 2015

ŘEDITELSKÉ VOLNO

16. listopadu 2015

Oznámení o vyhlášení 1 dne ředitelského volna pro žáky základní školy Libouchec

Na základě § 24 odst. 2) zákona 561/2004 Sb.(školský zákon) v platném znění

vyhlašuji na den 16. listopadu 2015 pro žáky základní školy ředitelské volno

z důvodů provozně ekonomických.

Uzavřena bude základní škola, školní jídelna základní školy a školní družina.

X-TERRA DUATLON 2015

Vážení přátelé sportu,

vítejte všichni zpět z vašich letních toulek a dovolených. Věřím, že jste prožili fantastické sluníčkové léto.

Posílám vám odkaz na článek publikovaný o naší sportovní akci.

http://blog.hudy.cz/udalosti/detsky-bezecky-zavod-x-terra-duatlon-libouchec-2015/

Těším se na další sportovní klání v novém školním roce.

S pozdravem

Jan Adamec

 

Organizace školního roku 2015/16

 

zahájení školního roku:                   1. 9. 2015 úterý (nástup žáků do školy v pondělí 7. 9. 2015)

podzimní prázdniny:                         29.10. a 30.10. 2015 - čtvrtek, pátek

vánoční prázdniny:                           od 23. 12. 2015-středa - 3. 1. 2016- neděle

nástup do školy:                               4. 1. 2016 - pondělí

vydání pololetního vysvědčení:           28. 1. 2016 - čtvrtek

pololetní prázdniny:                          29. 1. 2016 - pátek

jarní prázdniny:                                15. 2. 2016 – 21. 2.2016

nástup do školy:                               22. 2. 2016  - pondělí

velikonoční prázdniny:                       24. 3. a 25. 3. 2016 - čtvrtek, pátek

vydání vysvědčení:                            30. 6. 2016 - čtvrtek

zahájení hlavních prázdnin:               1.7.2016 - pátek

ukončení hlavních prázdnin               31.8. 2016 - středa

zahájení šk.roku 2016/2017             1. 9. 2016 - čtvrtek

 

Informace k zahájení školního roku 2015/16

1.školní den - pondělí 7.9. 2015 8:10,
                                konec po 1. vyuč. hodině (přivítání po prázdninách, organizační záležitosti...)tento den ještě bez přezůvek

                                ŠD v provozu již od 6:00, odpolední do 16:30
                                 !!! POZOR!!! vzhledem k probíhající stavbě je uzavřen průchod přes školní dvůr !!!
                                Přihlášky do ŠD si vyzvedněte u vychovatelek.

                                Obědy se vydávají od 10:00 do 12:00, stravenky jsou v prodeji v pátek 4. a v pondělí 7.9. 2015.

Úterý 8.9. a středa 9. 9. 2015    I. stupeň 4 vyuč. hodiny - do 11:50 (prvňáčci dle vlastního rozvrhu)

                                                  II. stupeň 5 vyuč. hodin - do 12:45

                                                  dle pokynů třídních učitelů

Od čtvrtka10.9. 2015 probíhá výuka dle rozvrhu (tento den ještě bez odpoledního vyučování)

 

!!!Upozornění!!! Po dobu probíhající rekonstrukce školy vstupují žáci do budovy HLAVNÍM VCHODEM, vstup/vjezd do dvora - k bočnímu vchodu je ZAKÁZÁN!!!

 Nebudou v provozu šatny, žáci se přezují před svou třídou.

 

Den nepřečtených knih a projekt Čtení pomáhá

Pondělí 31.8.2015 je Dnem nepřečtených knih, který se v letošním roce nese v duchu hesla Více času na čtení. Přečtěte si v závěru letních prázdnin některou z knížek, na kterou jste si neudělali čas v průběhu roku. Díky ředitelskému volnu máte ještě pár dní k dobru. Po rozkliknutí přiloženého odkazu se můžete otestovat v testu s názvem Jak získáš více času na čtení?

http://www.denneprectenychknih.cz/

Dále přikládám odkaz na stránky projektu s názvem Čtení pomáhá. Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (1.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola). Pokud rádi čtete, proč nepodpořit tento projekt? A pokud ne, není právě teď ten správný čas se čtením začít?

 

http://www.ctenipomaha.cz/

 

Příjemný závěr prázdnin přeje uč. Michaela Sekalová

 

Upozornění na probíhající stavební práce - ZŠ


Hlavní budova a přístavba ZŠ Libouchec prochází do konce září 2015 rekonstrukcí. Žádáme všechny, aby nevstupovali do vyhrazených míst staveniště, nevjížděli do areálu a dbali zvýšené opatrnosti při pohybu na pozemku školy.

Po dobu uzavření bočního vchodu používejte prosím vchod hlavní.

Děkujeme,

vedení ZŠ

ŘEDITELSKÉ VOLNO 1. - 4. ZÁŘÍ 2015

ŘEDITELSKÉ VOLNO 1. - 4. ZÁŘÍ 2015

Oznámení o vyhlášení 4 dnů ředitelského volna pro žáky základní školy Libouchec

Na základě § 24 odst. 2) zákona 561/2004 Sb.(školský zákon) v platném znění 

vyhlašuji na dny 1. - 4. září 2015 pro žáky základní školy ředitelské volno.

Důvodem pro pozdější začátek školního roku 2015/2016  je rekonstrukce školní budovy.

Uzavřena bude základní škola, školní jídelna základní školy a školní družina.

Žáci všech ročníků základní školy zahájí školní rok 2015/2016 v pondělí 7. 9. 2015.


Mgr. Dana Březinová

ředitelka ZŠ a MŠ Libouchec

Upozornění na probíhající stavební práce - ZŠ

Upozornění:

Hlavní budova a přístavba ZŠ Libouchec prochází v letních měsících rekonstrukcí. Žádáme všechny, aby nevstupovali do vyhrazených míst staveniště, nevjížděli do areálu a dbali zvýšené opatrnosti při pohybu na pozemku školy.

Od pondělí 22. 6. 2015 bude uzavřen hlavní vchod do školy, používejte prosím vchod boční.

Děkujeme,

vedení ZŠ

 

Naše škola je zapojena do těchto projektů:

 

         


      
      

Naše škola nyní realizuje projekt "S chutí do práce", registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0810, zaměřený na rozvoj technických dovedností.
                        

Ke stažení - Informace o jízdenkách pro dojíždějící žáky

Upozornění!

V objektu školy jsou instalovány kamery, které monitorují bezprostřední okolí i chodby školy.
kamery

Nejnovější:

Napsat email

Pokud nás chcete kontaktovat, pošlete nám email na adresu skola@zsmslibouchec.eu

Návštěvnost