Základní škola a Mateřská škola Libouchec
Základní škola a Mateřská škola Libouchec, příspěvková organizace
Libouchec 157, 403 35 LIBOUCHEC
IČ: 70942927
IZO: 102517436
REDIZO: 600085571
Zřizovatel školy : Obec Libouchec
tel. : ZŠ - 475 222 465, 775 732 953 e-mail : skola@zsmslibouchec.eu
MŠ - 475 222 487, 775 732 955 e-mail : materinka@zsmslibouchec.eu
ŠJ - 475 222 457 e-mail : jidelna@zsmslibouchec.eu
ŠD - 775 732 956
ŘEDITELSKÉ VOLNO pro žáky ZŠ 2.5. a 9.5. 2014Smiley
 

Pozvánka pro rodiče budoucích prvňáčků

Zveme rodiče budoucích prvňáčků na 1. informační schůzku

dne 8.4. 2014 od 17:00 v 1.patře hlavní budovy školy - učebna 4.třídy.

                                    

Okresní kolo recitační soutěže fotografie

V sobotu 22. 3. 2014 se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili okresního kola recitační soutěže Dětská scéna v prostorách DDM Ústí nad Labem. Přestože se všichni žáčci na soutěž pečlivě připravovali, malinká nervozita se přeci jen u každého dostavila. Naštěstí nás v DDM obklopilo příjemné prostředí i příjemní organizátoři, kteří se mladým recitátorům výborně věnovali. Po úvodním rozhýbání pusinek na pódiu přišla na řadu samotná recitace. Napětí stoupalo až do samotného vyhlášení výsledků. Vítězové nyní postupují do krajského kola soutěže. My, tak trošku nováčci, jsme se sice na první místa nevyšplhali, přesto nám účast v soutěži přinesla nové zkušenosti a zážitky. Po vyhlášení výsledků nám porota věnovala ještě svůj čas, aby zájemcům z řad recitátorů, rodičů i učitelů poskytla zpětnou vazbu a odborné rady, které jistě příští rok v novém kole soutěže rádi zužitkujeme.

Všem malým recitátorům tímto také děkujeme, za jejich odvahu a reprezentaci naší školy!

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Detska_scena_2014/  

Soutěžte s námi

  Naše škola se zapojila do soutěže s obchodním řetězcem TESCO. Hlavní cenou je 100.000,-Kč na vybavení školy. Tímto bychom rádi požádali nejen žáky naší školy, ale také rodiče a ostatní přátelé školy, aby nám pomohli. Při nákupu v tomto obchodním řetězci obdržíte za každých utracených 200,-Kč sadu karet na angličtinu, která obsahuje menší kartičku s kódem. Tento kód můžete sami zadat na www.itesco.cz nebo stačí, když jí děti přinesou do školy paní učitelce Kalinové. Pro bližší informace doporučujeme navštívit tuto stránku: http://www.pohadkovetesco.cz/schoolmania/             Lenka Kalinová

Sportovní dopoledne v T-clubu

V pondělí 17.3. 2014 jsme navštívili T-club v Ústí nad Labem. 50 dětí z naší školy ve věku 11 až 16 let si vyzkoušelo hned několik sportů. Na sále se hrál stolní tennis (většinou "obíhačka"), v badmintonové hale se na pěti kurtech odehrával turnaj dvojic, na dvou squashových kurtech se střídaly dvojice žáků, aby si vyzkoušely tento pro většinu z nich nový sport. Většině dívek se ale nejvíce líbil HEAT - chození na pásech za doprovodu hudby (nové fitness cvičení). Všichni žácí zaslouží pochvalu za snahu při sportech i za slušné vystupování. Podívejte se na pár fotek z této akce.

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/T-club/               Lenka Kalinová a Jan Adamec

Bowling v Děčíně

Rozhodli jsme se oslavit konec prvního pololetí na bowlingu v Děčíně. Nejdříve jsme si zahráli, potom slupli něco nezdravého a následně rozdali vysvědčení. Všichni se již velice těšili na jarní prázdniny. Podívejte se na pár fotek z povedené akce.

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Bowling_-_Decin/   

                                                                                             Lenka Kalinová

Trofeje z šachů

  Podívejte se, jaký krásný pohár a diplom se podařilo získat našim žákům z prvního stupně v okresním přeboru v šachu, který se konal v Ústí nad Labem. Jména našich přeborníků:

 Plzák Tomáš ; Tarnovský Jan ; Jedličková Natálie ;  Hladký Vojtěch ;  Pour Adam

 

Všem patří veliká pochvala a dík.

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Okresni_sachovy_prebor_-_Usti_nad_Labem/                                                       Lenka Kalinová

Jak se trénovalo na ples :)

 

           Malé ohlédnutí jak devátá třída trénovala na ples. Nyní se všichni připravují na přijímací zkoušky na střední školy. Podívejte se na pár fotek z lednového tréninku v restauraci Svoboda. 

 

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_trenovali_na_ples/                                                                                                              Lenka Kalinová


Fotografie z vyhodnocení školního kola recitační soutěže:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Vyhodnoceni_skolniho_kola_recitacni_souteze_20._2._2014

Fotografie z akce "PERNŠTEJNI" k nahlédnutí zde:

 http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Pernstejni_20.2.2014

Pozor - testování budoucích webových stránek školy

Vážení rodiče, milí žáci,

v těchto dnech probíhá testování budoucích webových stránek školy, proto prosíme o shovívavost, pokud se vám stránky objeví v "nedokonalé" podobě :-)

Děkujeme za pochopení Usmívající se

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku pro šk. rok 2014/2015

 

naleznete na odkazu:   http://www.zsmslibouchec.eu/index.php?nav=253

LYŽÁK - BOŽÁK 2014

                 Vážení příznivci zimních sportů - lyžování obzvláště.


Letos jsme byli opět na Božím Daru a opět jsme si fajn zalyžovali.

Kurz se povedl po všech stránkách, pouze malé zranění Barči P. je jediným černým puntíkem.

Prohlédněte si pár fotek zde.  

Rád bych pochválil a poděkoval všem zúčastněným za vzornou kázeň, disciplínu a pohodovou náladu.

Těším se na příští kolo lyžáku v roce 2015.

S pozdravem sporťák Jan Adamec.

PLES 2014

Vážení přátelé naší školy,exkluzivní fotky z plesu jsou zde.

 

Fotky nafotil David Altner ml. a pan uč. Adamec.

Zejména fotky z Modré ústřice jsou "sweet".

Těšíme se na přístí rok.

S pozdravem

Jan Adamec a Lenka Kalinová

Matematická olympiáda

Ve středu 22.1.2014 se konalo v DDM v Ústí nad Labem okresní kolo matematické olympiády.Jako každý rok, ani letos nemohla naše škola chybět! Za pátou třídu soutěžil Vojta Košek a za devátou třídu Terezka Altnerová a Tomík Jedlička.Pro Vojtu Koška to byla premiéra a podařilo se mu obsadit zhruba střed tabulky.Na poprvé super! Deváťáci řešili 4 úlohy a měli na to 4 hodiny.Žádné snadné slovní úlohy, ale složité logické "rébusy".Terezka i Tomík se snažili celé 4 hodiny rozmotávat matematické problémy.Přední místa jsme neočekávali, protože se základními školami soutěžila i Gymnázia. I tak,Tereza Altnerová skončila na krásném 5. místě,stala se úspěšnou řešitekou a postoupila tak do krajského kola,které se bude konat v Ústí nad Labem 19.3. 2014.Velké blahopřání Terce a poděkování všem dětem,za vzornou reprezentaci školy. 

                                                                                                    Lenka Kalinová

Okresní šachový přebor


V pátek 24.1. 2014 se naši žáci zúčastnili okresního přeboru škol v šachu. Sestavili jsme dvě družstva po 7 hráčích. Za první stupeň zasedli k šachovnicím: Plzák Tomáš, Tarnovský Jan, Macho Karel, Jedličková Natálie, Hlatký Vojtěch, Krupičková Anna a Pour Adam. Všem se dařilo, nikdo nic nevzdával a bojovali do posledního dechu! Při vyhlašování vítězů bylo naprosté ticho a když hlavní rozhodčí řekl Základní škola Libouchec, ozval se ohlušující potlesk. První místo, nádherný pohár, medaile pro každého a postup do krajského kola. Všichni jsme si vychutnávali opojný pocit vítězství:). Abychom těch cen neodvezli málo, tak třetí místo v jednotlivcích obsadil Plzák Tomáš a zlatého koníka pro nejlepší dívku si odnesla Natálka Jedličková. 

Za druhý stupeň nastoupili: Ilťa Robin, Michňo Jan, Plzák Lukáš, Chmátal Vít, Mikš Jan, Terezie Altnerová a Harčár Lukáš. Konkurence byla obrovská, ale ani naši starší žáci nic nepodcenili. Bohužel jsme se umístili až na 4. bramborovém místě, ale Robin Ilťa byl vyhlášen nejlepším neregistrovaným hráčem a Terka Altnerová byla druhou nejlepší dívkou.

Všem dětem patří velký dík za skvělou reprezentaci školy a našim nejmladším budeme držet 29.1.2014 palce, aby se jim dařilo také na krajském přeboru v Lounech !

                                                                                             Lenka Kalinová

Poděkování O.S. Další šance

Poděkování

Laborky z chemie II.

Naši žáci se opět zúčastnili laboratorních prací na gymnáziu v Ústí nad Labem. Ve svém volném čase pravidelně navštěvují tyto hodiny, kde si mohou vyzkoušet své poznatky z chemie v praxi. Podívejte se, jak se jim vše daří:))

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Laborky_z_chemie_II.

                                                                                     Lenka Kalinová

ZÁPIS do 1. třídy pro šk. rok 2014/2015

Zápis do 1. třídy se koná v pátek 24. ledna 2014 od 16.00 hod v hlavní budově ZŠ.

Pokyny pro rodiče, Žádost o přijetí k povinné školní docházce, Zápisový lístekDesatero pro rodiče dětí předškolního věku   najdete na adrese http://zsmslibouchec.eu/index.php?nav=253

Vážení milovníci lyžování. Podle posledních zpráv a informací na internetových stránkách (www.skiarealneklid.cz, http://zima.klinovec.cz/) jsou podmínky k uskutečnění našeho kurzu dostačující. V tomto týdnu by teploty měly klesat pod nulu a to dává další možnosti provozovatelům lyžařských středisek k zasněžování umělým sněhem. Těším se, že se 5.1.2014 ve 13:45h sejdeme na autobusovém nádraží v Libouchci a odjedeme na „lyžák“. Dále vám přeji vše nejlepší do nového roku 2014. S pozdravem Jan Adamec

Bleší trh

Ve čtvrtek 19.12. 2013 se na naší škole konal "Blešák". Bylo velice zajímavé pozorovat žáky s jakou radostí a zájmem se snažili prodat své zboží. Matematika v praxi se nádherně osvědčila:-). Celá akce se opravdu vydařila a věřím, že letošní první ročník bude mít v následujících letech pokračování! Podívejte se, jak se celá škola proměnila v jedno velké tržiště:

 http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Blesi_trh/                                     Lenka Kalinová

Vánoční chemicko-fyzikální jarmark

V úterý 17.12. 2013 jsme se vypravili do Ústí nad Labem na vánoční jarmark. Jak je patrné již z názvu, jednalo se o práci v laboratoři:). Skupinu složenou z žáků osmé a deváté třídy, kteří mají zájem o chemii a fyziku, čekalo 12 zajímavých pokusů za asistence starších spolužáků z gymnázia. Podívejte se na fotografie a posuďte sami, jak se vše našim žákům dařilo.  http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Vanocni_chemicko-fyzikalni_jarmark/

                                                                                                                                                       Lenka Kalinová

Vánoční zpívání v kostele

V pátek 20.12. 2013 jsme si dopolende i večer užili vystoupení školního sboru   "Anděl  s nudlí" pod vedením pana učitele Adamce. V kostele panovala ta pravá sváteční,  vánoční atmosféra. Určitě patří velký dík dětem, panu učiteli i jeho mamince, která sbor doprovázela na klávesy. Pokud si chcete celou akci připomenout, nebo jste se  nemohli zúčastnit, podívejte se na přiložené fotografie:                                                 http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Vanocni_zpivani_v_kostele/

                          http://wattik.rajce.idnes.cz/Zpivani_v_kostele/

                                                                                                                        Lenka Kalinová

Zpívání v kostele

Laborky z chemie a z fyziky

Každý týden odjíždí parta nadšenců z naší školy (z druhého stupně) na   Gymnázium v Ústí nad labem, kde si pod odborným dozorem mohou vyzkoušet laboratorní práce z chemie a z fyziky. Jedná se o 12 vybraných žáků, kteří mají o dané obory opravdový zájem. Celý projekt bude trvat minimálně dva roky a vybraní žáci budou mít také možnost navštívit některé zajímavé, chemické provozy. Podívejte se na fotky, které pořídili sami žáci při "laborkách".  Lenka Kalinová

     http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Laborky_z_chemie 

Mikuláš 2013

   Ve čtvrtek 5.12. 2013 i naší školičku navštívili služebníci pekla, Mikuláš a krásní andělé. Zvládli     obejít všechny třídy a dokonce i mateřskou školu. Nevynechali ani ředitelnu, kde i pani řediteka   s paní zástupkyní museli říkat básničku:-). Veškeré hříchy byly smazány a tak do nového roku 2014 vykročíme opět v plném počtu !!! Podívejte se na fotky z celé akce.           Lenka Kalinová

               ttp://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Mikulas_2013

Besídka ŠD se ruší

Vážení rodiče, milé děti,

vzhledem k veliké nemocnosti dětí se besídka v prosinci ruší.Plačící

Ale vše, co si děti nacvičily, předvedou v lednu - snad už plné sil!Usmívající se

Školní přebor v šachu

V pátek 6.12. 2013 se konal na naší škole již tradiční přebor v šachu. Každý, kdo nelenil a přišel si zahrát tuto královskou hru, si odnesl malou odměnu a diplom. Ti nejlepší, nás budou reprezentovat na okresním přeboru škol v šachu v Ústí nad Labem v lednu 2014. Náš chess-team bude v následujícím složení bojovat o postup na krajský přebor škol, který se bude konat v Mostě.

CHESS-TEAM  ZŠ  Libouchec: 

I.stupeň - 1. Plzák Tomáš ; 2. Tarnovský Jan ; 3. Jedličková Natálie ; 4. Hladký Vojtěch ; 5. Pour Adam

II.stupeň - 1. Michňo Jan ; 2. Chmátal Vítek ; 3. Harčár Lukáš ; 4. Mikš Jan ;5. Kopčanová Veronika + náhradníci (Plzák Lukáš, Ilťa Robin, Jedlička Tomáš a Balogová Michaela)

Podívejte se na pár fotekhttp://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/skolni_prebor_v_sachu#

Celá naše reprezentace bude upřesněna dle propozic během ledna 2014.       Na všechny se těší Lenka Kalinová   

Sbírka pro zvířátka v Bucifálku

V neděli 1.12. 2013 jsme jeli do Žandova u České Lípy předat věci (krmivo pro kočičky a pejsky, steliva, deky, atd.), které jsme společnými silami nashromáždili. Ještě jednou mnohokrát děkuji těm, co se aktivně zapojili a ukázali tak, že mají srdíčko na správném místě. Speciální poděkování patří paní Šubové, která při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu v Libouchci utržila za prodej občerstvení částku 575 Kč a věnovala ji Azýlku u Bucifálka.

útulek

Hanka Korečková

Vši

Opět se nám ve škole vyskytly vši.

Prosíme, zkontrolujte svým dětem vlasy!

 

Vánoce pro zvířátka

Společně s Dobrovolnickým centrem v Ústí nad Labem bych ráda pomohla opuštěným pejskům a kočičkám, kteří momentálně bydlí v rodinném Azýlku u Bucifálka v Žandově u České Lípy. Více informací naleznete v letáčku. Pokud máte zájem udělat dobrý skutek, můžete věci nosit i mně, ráda je předám. Děkuji za případnou pomoc.

Hana Korečková

Azýlek

Tvorba školních novin

V pondělí 4.11. odpadá kroužek - Tvorba školních novin. V tento den také ruším konzultační hodiny. Náhradní termín KH bude ve čtvrtek 7.11. od 12:00 do 12:45. Děkuji za pochopení.

S pozdravem Bc. Husáková

Okresní kolo - přespolní běh

Vážení příznivci sportu,

3.10. 2013 ve čtvrtek jsme se s našimi sportovními nadšenci zúčastnili okresního kola v přespolním běhu.

Mohu Vám s radostí sdělit, že všichni reprezentanti naší školy odhodlaně bojovali a dali do závodu své maximum.

Dívky závodily na trati dlouhé 2600m a chlapci 3200m.

Výsledky k nahlédnutí ZDE

Všechny zúčastněné chválím a děkuji jim za odvedené výkony.

S pozdravem

Jan Adamec

Voj.cvičení - článek v Ústeckém deníku !

Foto z vojenského cvičení 2013

všechny fotografie z akce naleznete na této adrese:

http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Vojenske_cviceni_Tisa_2013/

 

 

 

                 

Společné cvičení s vojáky z Tisé

 Jako součást vzdělávacích aktivit  upraveného ŠVP  pro základní vzdělávání "Škola pro život" v oblasti Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí  a v oblasti Obrana vlasti se naše škola zúčastní  25. 9. 2013 výcviku vojenského praporu radiační, chemické  a biologické ochrany v Tisé.

Žáci, kteří se akce nezúčastní, zůstávají ve škole a mají výuku ve třídách.

Žáci, kteří jsou přihlášeni na cvičení, přijdou do školy ve sportovním oblečení a v plavkách a přinesou si s sebou v igelitovém sáčku (podepsaném) náhradní spodní prádlo.  Dále s sebou také malou svačinu, ve výcvikovém prostoru dostanou žáci čaj a k zakousnutí perník.

Před vyučováním zůstanou žáci v šatnách a v 8.00 hod odjedou se svými učitelkami a učiteli  vojenskými vozidly do výcvikového prostoru v Tisé.

Po návratu zpět do školy mezi 12.00-13.00 hod zůstávají žáci ve škole podle rozvrhu své třídy.

 

Taneční přípravka

Dne 24.9. 2013 se otevírá na naší škole taneční kroužek (přípravka). Děvčata i chlapci se budou scházet každé úterý od 14:00 do 15:30 v herně v budově ZŠ Libouchec. Děti se zde budou učit základy disco dance, show dance, gymnastiky a hip hopu. Kroužek je vhodný pro děti od 5 do 11 let. S sebou si děti musí vzít čistou sportovní obuv, převleční (např. tílko, kraťasy nebo tepláky), pití a děvčata gumičku do vlasů :-). Tento kroužek povedou žákyně naší 9. třídy ( které již léta závodně tančí) a pomáhat jim budu samozřejmě já popř. někdo z řad rodičů. Všechny děti v ZŠ i MŠ, které budou mít zájem obdrží pozvánku na 1. trénink i s přihláškou. Pokud budete mít další otázky k tomuto kroužku, ráda Vám zodpovím Vaše dotazy ( email:  Lenkakali@seznam.cz). 

                                      Na všechny se těší Pája, Péťa, Nikča, Mirka a za dospěláky Lenka Kalinová

Nabídka zájmové činnosti - Tvorba školních novin

Vážení žáci,

každě pondělí od 14:00-15:00 bude probíhat zájmový kroužek, kde budeme vytvářet školní noviny. Tento kroužek je určen pro žáky druhého stupně, kteří by se chtěli podílet na tvorbě různých článků, anket, comicsů, kulturních akcí a mnoho dalších nápadů. Vše bude samozřejmě na profesionální úrovni.Usmívající se Naše redakce se rozjede od 7.10. a bude pravděpodobně v počítačové učebně. Zájemci se mohou přihlašovat, případně zjišťovat podrobnější informace u šéfredaktora, kterým budu já.Usmívající se

S pozdravem Marie Husáková, tř. uč. 5. třídy 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Do konce září 2013 se mohou všichni žáci naší školy zaregistrovat.

Nebojte se "protočit" mozkové závity.  

 

   

Rodiče vítáni

Naše škola získala dne 18.3. 2013 značku Rodiče vítáni za vstřícnou komunikaci a spolupráci s rodičiUsmívající se


Více zde: http://www.rodicevitani.cz/

Fotografie ze zápisu 2013

Naše škola je zapojena do těchto projektů:

 

         


      
      
                        

Ke stažení - Přehled nabízených kroužků pro š.rok 2013-14

Ke stažení - Recitační soutěž fotografie

Upozornění!

V objektu školy jsou instalovány kamery, které monitorují bezprostřední okolí i chodby školy.
kamery

Nejnovější:

Napsat email

Pokud nás chcete kontaktovat, pošlete nám email na adresu skola@zsmslibouchec.eu

Návštěvnost